آنا یوردوم قلتوق
نویسنده: قلتوقی - ٧ آبان ۱۳٩٢

سلام بر حسین (فرزند اقیانوس های سرشار)                           

همه بغض های جهان در گلویم رسوب کرده است ودلم مهمانسرای زخمهای سترگ است . هر چه گریه.هرچه رود. داستان غمبار تو را می خواند. ای شهید نینوا! آزادگی از نام تو جوهر می گیرد و مردانگی در سایه رشادت تو جان. عاشورای  تو تاریخ مظلومیت است ویاران تو برگ برگ کتیبه حماسه . خون روشن تو هنوز از این قرن ها می جوشد وحماسه روز دهم تو صفحه مانای صحیفه( عاشقی) است .ای  فرزند اقیانوس های سرشار! 


در هجوم نیزه ها سرخ  زیستی و زندگی در ذلت را تاب نیاوردی. بسیار جستجو کردم بلند مرتبه تر از کلمه تو نامی نیافتم . حسین . حسین یعنی ایستادگی .یعنی مرگ سرخ یعنی پیامبر کربلا.سالهاست با بوی نام تو زنده ام وهر محرم حنجره ام نوحه نینوای تو را تحریر می کند. در نسیم نامت جان می گیریم و نامت که بر زبانم می چرخد . بغض های کالم بارور می شوند ومی بارم چنانکه در روشنای یادت زلال شوم.

ای خدای شهیدان عاشق و ای خدای عاشقان شهید!ما را بر گرد حسین مستدام بدار که حلقه دلدادگیش  احیاگر است ونجات بخش.   

((متنی برگرفته از کتاب نجوای شبانه))

با تشکر فراوان از آقای محمّد مهدی بلباسی که متن زیبای فوق را برای وبلاگ ارسال فرموده اند

*********************

منتظر مطالب و عکس و نظرات خودتان  در ارتباط با عزاداری سالار شهیدان در قلتوق  هستم

با تشکر فراوان از سرکار خانم منصوره که این عکسهای قدیمی از دسته عزاداری مردم قلتوق را در روز تاسوعای حسینی اسکن نموده و ارسال فرموده اند

 

 

 

 

 

 

 ×××××××××××××××××××××××

با تشکر فراوان از دوست عزیز جناب آقای حسن خاتمی که عکس های زیر را از عزاداری اهالی قلتوق در محرم 89 برای وبلاگ ارسال نموده اند .

 

 

 

 

 

  با تشکر فراوان از دوست عزیز جناب آقای حسن خاتمی که عکس های زیر را از عزاداری اهالی قلتوق در محرم 92 برای وبلاگ ارسال نموده اند :

  با تشکر فراوان از دوست عزیز و مداح جوان قلتوق جناب آقای محمّد محمّدی  که عکس های زیر را از عزاداری اهالی قلتوق در محرم 93 برای وبلاگ ارسال نموده اند :

قلتوقی
یک استکان چای داغ مهمان منی ....چای رفاقت ما همیشه تازه دم است.
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :